OT - keramika

RYCHLOOPRAVNÝ RUČNĚ TVAROVATELNÝ TMEL

Popis:
OT-KERAMIKA je ručně tvarovatelný, speciální epoxidový tmel, který je během minuty připraven poskytnout trvalou opravu na vlhkých, mokrých plochách a pod vodou. Může být aplikována pod vodou, ve sladké i slané vodě a dobře lepí substráty jako skleněné vlákno, kov, dřevo,beton, keramiku, sklo atd. Rychlost vytvrzení tyčinky záleží na teplotě vody, stejně tak u neponořených materiálů záleží na teplotě vzduchu. Čím nižší teplota, tím déle vytvrzuje. Je ve vhodné formě tyčinky s vytvrzovacím činidlem v pouzdře v kontrastních základních barvách.Díky jeho tmelové konzistenci produkt neskapává a k použití nepotřebujete nářadí. OT – KERAMIKA obsahuje 100% rozpouštědla, nesmršťuje se a je ve vodě nerozpustná. Epoxid se změní z vodové barvy na bílou při vytvrzení a při vystavení UV paprskům nezežloutne. Po konečném vytvrzení se může tyčinka vrtat, řezat, klepat, pilovat, pískovat a natírat. Může se opravovat i v místech, kde je svařování nemožné.

Použití:
OT – KERAMIKA nastálo vyplní vroubky, trhliny, odštěpky, drážky a díry ve skleněném vláknu, kovu a v dřevěné lodní palubě a trupu; opravuje příslušenství, trubky, elektrické přípojky, propustná plocha těsnění (těsnící vložky), palivové nádrže, vodní nádrže, kádě na ryby, vany, skříň akumulátoru, odpady (výlevky), záchodové mísy, lázně, vany na horkou vodu, bazény; formuje zakázková plošná těsnění, atd. Keramická tyčinka je ideální na opravy ve vodě v nouzových situacích. Nanesená OT – KERAMIKA bude dlouho trvanlivá, jestliže je chráněna od přímého kontaktu se vzduchem.

Způsob aplikace:
Aby se dosáhlo optimální adheze, měl by být povrch zbaven mastnoty a špíny. Zdrsněním nebo pískováním povrchu docílíte dobré přilnavosti.
Míchání: Odřízněte požadované množství. Zformujte mezi prsty do jednotné barvy. Jestliže nejde OT-KERAMIKA formovat nechejte ji při pokojové teplotě . 5-10 min. po smíchání aplikujte na povrch, který se opravuje. Smíchaný epoxid nebude mít hned vysokou pevnost spoje, ale bude mít pouze manipulační pevnost. Vtlačte do prasklin a děr a odstraňte přebytečný materiál, nejlépe nářadím namočeným v čisté vodě. Jestliže aplikujete na vlhký, mokrý nebo pomalu propouštějící povrch, tlačte hmotu na povrch, dokud se neprojeví účinek adheze. Aby vytvrzená složka byla hladká, otřete vodou nebo vlhkým hadříkem před ztvrdnutím. Před ztvrdnutím také odstraňte přebytečný materiál. Za 15 – 20 min. bude epoxid tvrdý jako kov a zformuje se do houževnatého spojení. Už za 45 min. je OT-KERAMIKA úplně vytvrzená a může se vrtat, řezat, pískovat, napustit barvou nebo natírat.

Technické údaje:
Životnost: /doba zpracování/ 20 minut
Skladovatelnost: min. 6 měsíců, skladovat při 25°C
Tvrdost: Shore D 75
Úplné vytvrzení: 24 hod
Pevnost: v tahu na střih na oceli 4 . 8 MN/ m²
Teplotní hranice: /omezení/ 120°C nepřetržitě, 150°C krátkodobě
Chemická odolnost: odolný hydrokarbonátům, ketonům, alkoholům, esterům, halokarbonátům, vodním solným roztokům a zředěným, kyselinám a zásadám
Elektrická odolnost: 30 000 megohmů
Dielektrická pevnost: 400 voltů/m
Smrštění: méně než 1%
Netěkavý obsah: 100%
Stlačitelná pevnost: 84 MN/m² 12 000 psi/

Bezpečnostní opatření:
OT-KERAMIKA obsahuje epoxidovou pryskyřici a tužidla, které mohou zapříčinit podráždění citlivé pokožky. Proto se doporučuje si ihned po práci umýt ruce a použít vhodné mýdlo. Ne dávejte OT-KERAMIKU k potravinám ani ke kuchyňským potřebám.

Balení:
175 mm tyčinka

×