OT - ocel

RYCHLOOPRAVNÝ RUČNĚ TVAROVATELNÝ TMEL

Popis:
OT – OCEL je ručně tvarovatelný, nerezavějící ocelí plněný epoxidový tmel, který se během minuty promíchá a poskytne rychlou a stálou opravu složek ze železa a hliníkových kovů. Dodává se ve formě tyčinky s vytvrzovacím činidlem kontrastní barvy. Díky jeho tmelové konzistenci produkt nestéká a k použití nepotřebujete nářadí. OT – OCEL má po vytvrzení tmavě šedou barvu.

Použití:
OT – OCEL je tvarovatelný tmel na opravu železných trubek, nádrží, nářadí a vybavení; na opravu ztržených závitů; na opravu matic a šroubů v ploše; na opravu trhlin v odlitku; na udržení a umístění upínadel a značek; na opravy modelů, forem a odlitků; tvoření prototypů; zajišťování závitů; oprava prasklých odlitků ;opravy opravy odpadních trubek a okapových žlabů; opravy upínacích osvětlovacích zařízení,vodovodních potrubí; kotevních šroubů; a mnoho dalších využití. Nepromíchaná ocelová tyčinka bude dlouho trvanlivá, jestliže je chráněna od přímého kontaktu se vzduchem.

Způsob aplikace:
Aby se dosáhlo optimální adheze, měl by být povrch zbaven mastnoty a špíny. Zdrsněním nebo pískováním povrchu docílíte velmi dobré přilnavosti.
Míchání: Odřízněte požadované množství. Zformujte mezi prsty do jednotné barvy. Jestliže nejde ocelová tyčinka formovat, nechte ji při pokojové teplotě. Potom aplikujte na povrch, který se opravuje. Smíchaný epoxid nebude mít hned vysokou pevnost spoje, ale bude mít pouze manipulační pevnost. Vtlačte do prasklin a děr a odstraňte přebytečný materiál, nejlépe nářadím namočeným v čisté vodě. Aby po vytvrzení byl povrch hladký, otřete ho vlhkým hadříkem před ztvrdnutím. Před ztvrdnutím také odstraňte přebytečný materiál. Po 5 – 10 minutách bude epoxid tvrdý jako kov a zformuje se do houževnaté hospojení. Za 30 minut je ocelová tyčinka vytvrzena a může se vrtat, řezat, pískovat, barvit a napouštět barvou.

Technické údaje:
Doba zpracování: 3,5 min
Skladovatelnost: minimálně 6 měsíců, skladovat při 25°C
Tvrdost: Shore D 80
Úplné vytvrzení: 24 hodin
Pevnost v tahu na střih na oceli: 6,2 MN/m²
Teplotní hranice (omezení): 120°C nepřetržitě, 150°C krátkodobě
Chemická odolnost: odolný hydrokarbonátům, ketonům, alkoholům, esterům,halokarbonátům, vodním solným roztoků a zředěným kyselinám a zásadám
Elektrická odolnost: 30 000 MΩ
Smrštění: méně než 1%
Pevnost v tlaku: 84 MN/m² ( 12 000 psi)

Bezpečnostní opatření:
OT – OCEL obshuje epoxidovou pryskyřici a tužidla, které mohou zapříčinit podráždění citlivé pokožky. Proto se doporučuje, aby jste si ihned po použití umyli ruce a použili čistič na ruce nebo mýdlo
s vodou.Nedávejte ocelovou tyčinku k potravinám ani k nádobí

Balení:
175 mm tyčinka

×